SE pari PLatoni nuk permend food fjalen “Oqean” ne kuptimin qe njohim une edhe ti

SE pari PLatoni nuk permend food fjalen “Oqean” ne kuptimin qe njohim une edhe ti

Flas for every single pelasget e teritorit te Shqiperise se sotme myself grupet protoilire(pelazge) te Italise se jugut nga ku gjeneroi edhe miti we Herkulit

Application for the loan Advice FORMFirst identity. Middle term. 2) Gender. 3) Loan amount Necessary. 4) Loan Stage. 5) Nation. 6) Physical address. 7) Cellular Count. 8) Current email address. 9) Month-to-month Income. 10) Career. 11)And that web site did you here about all of us. Thanks a lot and best Relation.Derek Email

I dashur NIkas. Por ne kuptimin elizabeth emrit “det”. Shtyllat elizabeth Herkulit myself kalimin e kohes jane shvendosur ne shume parte te detit Mesdhe. Fjala vjen para vitit 260 p. Shtyllat elizabeth Herkulit. Por ne rast se marim hipotezen e gjendjes se Atlantides jamais ngushtices se Gjibraltarit (alias Shtyllat e Herkulit) teoria jote age famshe e Atlantides ne Ishullin age Maltes shkon ne koshin age plehrave. Une kam gjithe te drejtat te mendoj se dikur (pra reth 3200 vjete me personally pare)ndushtica age Otrantos te kete patur kete emertim . Shtyllat age Herkulit. Lidh dy dete te rendesishem ,lidh dy grupe popujsh me preardhje pothuaj te njejte.

Punen time e kam bazuar ne konkluzionet age te tjereve dhe aspak ne “shpikjet” age mija

Une te kisha kerkuar te me ndihmoje me publikimin elizabeth shkrimeve origjinale te Platonit. Pasi ajo qe perdorim ne te dy jane thjesht perkthime age sterperkthime nga ku mundesia elizabeth “forgotten in the Interpretation” eshte maksimale. Pyetja ime ishte age thjeshte. Platoni kur permend fjalen 9000 e ka bere kete duke shkruar fjale for each and every fjale apo duke perdorur simbolin alfabetik. Pra simbolin “thita”+ presjen ne ane te majte. Ti nuk munde te me pergjigjesh por vazhdon te myself sulmosh myself perkthimet e bera nga tipat quand Jowett qe zor se mund ta besosh se ka perkthyer Platonin apo ka shpikur nje “Bibel” te re duke age bere Atlantiden , parajsen age Eves dhe Adamit. We dashur Nikas une nuk jam nje nacionalist i semure qe kerkon te shpike gjera te pa qena for every hir te lavdise se kombit te tij.

Perpara kombit tim une jam nje no natural. Qe te emrin tim shqiptar, vetes day i vura kete detyre. Une spo bej gje tjeter vecse po mbledh coperat elizabeth nje mozaiku qe ka kohe qe eshte zvenitur dhe haruar nga te tjeret. Nuk eshte “shpikja” ime qe permasat age qytetit te Alantides perputhen myself ato te gjirit te Durresit ,pra seven. Shiko konkluzionet elizabeth KOnferences se Atlantides ne 2005 age mbajtur ne ishullin MIlos ne Greqi. Nuk sprinkle satelitore te mara nga anija kozmike “Atlantis” te NASA-s te gjirit te Durresit. Nuk eshte “shpikja” ime perngjasimi we emrit “atlant” me “taulant”. Nuk eshte “shpikja” ime zona age larte sizmike ne teritorin e Durresit dhe shkaterimet elizabeth panumerta te saj nga keto termete.

Une nuk jam perendi. Ti vazhdon ende te permendesh permasat elizabeth “stermedha” te Atlantides qe ska perendi ti pranoje dhe ti haje dot se ndryshe sot nuk do te debatonim. Ti elizabeth di mjaft mire se Platoni ka nenkuptuar teritorin ku shtrihej perandoria elizabeth Atlantides dhe jo paydayloanslouisiana loan review permasat elizabeth saj. Elizabeth pra idashur Nikas permasat e perandorise se Atlantides perputhen pltesisht myself harten elizabeth perhapjes se fiseve apo popullates protilire ne Mesdhe. I ke kudo . Ne Azi ,ne Lindjen age Mesme ne Italine age Jugut. I ke kudo. Pastaj Platoni thot se Atlantasit benin tregti me greket bile edhe lufte me Athinasit. MOs do te myself thuash qe qyterimi helen filloi 11000 vjete me pare. Hahah. Une jam thjesht amator dhe cka po bej e bej quand ai femija qe ka qene deshmitar i nje krimi dhe po terheq prej xhakete policin qe sapo ka mberitur ne vendngjarje.

Dodaj komentarz